GAMEMAX FN12A-S8I BLACK ARGB FAN
1 500 DA
Description
FAN Specifications FN12A-S8I
Dimensions: 120 x 120 x 25mm
Fan Frame Colour: Black
Fan Blades / Colour: 9 / semi-transparent white
LED Qty / Type: Center 8PCS,Outer ring 16PCS
Bearing Type: Hydraulic Bearing
Fan Speed: 800~1600 RPM ± 10%
Max. Air Flow : 44.35 CFM ± 10%
Max. Static Air Pressure: 1.42mm – H2O
Noise Level (max.): 31.21db(A)
Cable Length : 4pin(M/F) PWM Power / 3pin Aura(M/F), 500/500mm
Accessories: Screws
Connectors: 3pin AURA (M/F) 4pin PWM Power(M/F)
Rated Voltage: 12V
Rated Current (max.): 0.15A (Max. 0.18A)
Rated Input Power: 1.8W (Max. 2.16W)
Test Voltage : 12V
Start Voltage: 5V