GIGABYTE UD 850WAT GP-UD850GM PG5W WHITE
Description
Model GP-UD850GM PG5W
Type Intel Form Factor ATX 12V v3.0
PFC Active PFC (>0.9 typical)
Input Voltage 100-240 Vac (full range)
Input Current 12-6A
Input Frequency 60-50 Hz
Output Capacity 850W
Dimension 150 x 140 x 86 mm
Fan Type 120mm Hydraulic Bearing(HYB)fan
80 PLUS Gold
Efficiency 90% at typical load
MTBF >100,000 hours
Protection OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
Power Good Signal 100-150ms
Hold Up Time >16ms
Cable Type Flat, All white
Connectors :
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm+200mm*1
PCI-e 16 Pin x 1: 700mm*1
PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
SATA x 8 :
600mm+150mm+150mm+150mm*2
4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1 : 500mm+120mm+120mm+150mm*1